ЧИ БУДЕ ПРАЦЮВАТИ СТАРША ШКОЛА і ЧИ ЗМОЖУТЬ ДІТИ ПІТИ В 10-11 КЛАС В ШКОЛУ БІЛЯ Дому? Генічеського району

Автор | 01.02.2021

⚡️ Важливі новини з сесійної зали Верховної Ради України!

Як я повідомляв раніше, 15 січня, під час роботи на окрузі, ми провели продуктивну робочу нараду з освітянами новоутвореного Генічеського району – представниками з Новотроїцької, Іванівської, Нижньосірогозької та Генічеської громад: http://surl.li/kdgc

Серед багатьох порушених на нараді питань, спільним для усіх громад було одне – ЧИ БУДЕ ПРАЦЮВАТИ СТАРША ШКОЛА і ЧИ ЗМОЖУТЬ ДІТИ ПІТИ В 10-11 КЛАС В ШКОЛУ БІЛЯ ДОМУ?

Як і обіцяв, після обговорень з парламентським освітнім Комітетом, головою Комітету Бабаком Сергієм Віталійовичем, звертаюсь до кожного, кого турбує вказане питання, хто чув про нібито-то перешкоди для навчання учнів старшої школи та до всіх небайдужих до питань освітньої сфери! З відповідним поясненням звернулись сьогодні і члени освітнього Комітету з парламентської трибуни.

❗️Відповідаємо.

Будь-яка дитина, яка вирішить піти навчатись до 10 класу, – буде навчатись в 10 класі. Незалежно від того, де вона проживає. СТАРША ПРОФІЛЬНА ШКОЛА БУДЕ ФУНКЦІОНУВАТИ БЕЗПЕРЕШКОДНО. Абсолютною маніпуляцією є тези, що в сільській місцевості не буде старшої школи! Це відвертий фейк, який навіть теоретично не обговорюється. Всі діти матимуть можливість навчатись у старшій школі поруч з місцем свого проживання.

Чому взагалі виникла ця тема для обговорення?

Йдеться про непростий пошук «золотої середини» між якістю освіти і доступністю освіти.

❓Спробую пояснити на простому прикладі.

Вам, до прикладу, жителю м. Каховка, потрібно дізнатись про нюанси надання медичних послуг у Вашій місцевій лікарні. Найпростіший спосіб – звернутись до сусіда чи колеги на роботі і отримати відповідь. Це приклад доступної освіти. Але не факт, що якісної.

Що треба зробити щоб ця освіта була якісною? Підійти, наприклад, до працівника тієї ж лікарні. Це буде максимально якісна освіта, але Ви втрачаєте в доступності та зручності.

А тепер уявимо масштабування в межах країни, щоб зрозуміти, яке питання «з зірочкою» вирішується на рівні Міністерства освіти і профільного парламентського Комітету. Просте рішення – заміна вивіски «школа» на «ліцей» – це точно не про якість. АЛЕ ДОПУСТИТИ СИТУАЦІЮ, КОЛИ, НАПРИКЛАД, НА 5 ГРОМАД БУДЕ 1 СТАРША ШКОЛА, ХОЧ І СУПЕР-ЯКІСНА, – ЦЕ ТЕЖ НЕ ВИХІД.

‼️ Додаємо, що є логіка децентралізаційного процесу. ЯКЩО ГРОМАДА СПРОМОЖНА ЗАСНУВАТИ І УТРИМУВАТИ ЯКІСНУ СТАРШУ ШКОЛУ – МИ НЕ МАЄМО ПРАВА ПОЗБАВЛЯТИ ЇЇ ТАКОЇ МОЖЛИВОСТІ.

Так, ми свідомі того факту, що норми законодавства не є фундаментальною константою і повинні бути переглянуті. Над цим і продовжуємо роботу, необхідні зміни до чинного законодавства будуть зареєстровані найближчим часом і, відповідно, прийняті. А ось що є фундаментальною константою, як для мене, та, я переконаний, моїх колег по парламенту, – це інтереси і дитини, і держави. Тому ще раз наголошую – всі діти з будь-якої місцевості підуть до школи – до 1, 5, 10 і будь-якого іншого класу. І це факт, закріплений в Конституції України.

Працюємо!