Закон «Про народовладдя через всеукраїнський референдум»

Автор | 01.02.2021

Вчора ВРУ ухвалила Закон «Про народовладдя через всеукраїнський референдум». Це дуже непростий, але вельми важливий Закон для того, щоб у людей була можливість приймати державні рішення в обхід політиків. Конституція – дає право народу розв’язувати державні питання на референдумах. І ми забезпечили наших громадян цим правом!

Конституція України вже регулює дуже детально питання проведення референдумів і саме на цій конституційній регуляції базується і Закон. Зокрема, це стосується й організації референдуму, і того, які питання можуть і не можуть виноситись на референдум. На 80 відсотків цей Закон складається з процедур. Щоб усі процедури були виписані коректно і щоб не було суперечностей з Виборчим кодексом, при підготовці законопроекту співпрацювали з Центральною виборчою комісією. Положення Закону узгоджено з вимогами Виборчого кодексу. В Законі враховані також і зауваження, які були надані Венеційською комісією.

Як конкретно народу ініціювати всеукраїнський референдум?

На 1 етапі: Збори громадян України – не менше 300 виборців. Найголовніше на зборах – сформулювати питання референдуму та сформувати персональний склад ініціативної групи (щонайменше 60 виборців, лише одна група).

На 2 етапі: Зібрати 3 мільйони підписів виборів не менш як у 2/3 областей і не менш як по 100 тисяч підписів у кожній області в паперовій (організовує ініціативна група) або електронній (організовує ЦВК) формах протягом 60 днів з дня реєстрації ініціативної групи.

На 3 етапі: Президент України видає указ про призначення референдуму в останню неділю 60-денного строку з дня видання цього указу.

Цей Закон – це програмна обіцянка Президента, інструмент який дає народу реальну можливість розв’язувати державні питання. Закон нарешті запускає в роботу конституційні норми щодо організації всеукраїнських референдумів. Це зробила наша команда – і не зробила б жодна інша.