П’ята сесія ІХ скликання Верховної Ради України. Бюро економічної безпеки, Підтримка бізнесу під час епідемії.

Автор | 01.02.2021

Уже цього тижня розпочнеться нова п’ята сесія ІХ скликання Верховної Ради України.

Готуючись, хочу згадати топ-3 закони, які були прийняті на четвертій сесії:

1. Бюро економічної безпеки (законопроект реєст. №3087-д). Це одне з положень програми Президента України, яке ми виконали. Всі про це говорили останні шість років, а ми зробили! Вже цього року буде створено єдиний орган по боротьбі з економічними злочинами замість трьох. Ліквідується податкова міліція, ДФС та економічний підрозділ в складі СБУ.

2. Підтримка бізнесу під час епідемії COVID-19 (закон №1072-IX):

– платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати єдиного податку та ЄСВ за себе за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року;

– продовжено списання недоїмки ЄСВ, запровадженого законом №592-IX, ще на три місяці;

– передбачено списання без заяви платника податкової заборгованості до 3060 гривень, відстрочення сплати податкового боргу для фізичних осіб на суму не більше 6800 гривень на один рік, списання штрафних санкцій і пені за прострочення податкової заборгованість у разі її добровільного погашення впродовж 6 місяців з дня набрання чинності законом.

3.Закон № 1117-IX. Відтермінування окремих положень Закону №466-IX на один рік, зокрема, правил оподаткування КІК, запровадження нових правил для постійних представництв нерезидентів, зміни до правила «тонкої капіталізації», зміни до вимог обґрунтування ділової мети та інші послаблення, про які просив бізнес за для підготовки до повноцінного впровадження норм Закону №466-IX.

І на п’яту сесію ще багато планів, про які розповім згодом…