Зеленський ввів санкції проти телеканалів “112”, “NewsOne”, “Zik” і їхнього фактичного власника Козака (оновлено)

Автор | 03.02.2021

Президент України Зеленський Володимир ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти нардепа ОПЗЖ Тараса Козака та належних йому телеканалів.

Санкції практично передбачають припинення діяльності телеканалів.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №43/2021 «про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»

“Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю: ввести в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 2 лютого 2021р “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, – сказано в тексті указу.

Указ № 43/2021р. вступає в силу з дня його опублікування. Контроль за його виконанням покладено на секретаря РНБО Олексія Данілова.

Санкції проти телеканалів вводяться терміном на 5 років. У них будуть заблоковані активи, їм анулюють ліцензії і заборонять користуватися телекомунікаційними мережами. Також канали не зможуть виконувати економічні та фінансові зобов’язання і втратять право виводити капітали за межі України.

Також діятимуть персональні санкції проти самого Козака на строк до 5 років. У нього будуть заблоковані активи, він не зможе укладати угоди, виконувати економічні та фінансові зобов’язання, виводити капітали з України.

Джерело: https://www.president.gov.ua/documents/432021-36441