Рубан розповів, у яких випадках категорично не можна вакцинуватися проти COVID-19

Автор | 08.02.2021

Начальник головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан виступив проти вакцинування у таких випадках:

“Є багато точок зору й інфекціоністів, й імунологів, й епідеміологів щодо проведення правильної вакцинації. Насамперед обов’язково потрібен медичний огляд перед вакцинацією. По-друге, імунний статус людини. Тому що COVID-19 – це не лише інфекційне, а й імунологічне захворювання і несе імунологічні ризики для людини.

Якщо людина хворіла, має антитіла, має аутоімунні захворювання, ураження імунної системи – проводити вакцинацію категорично не можна. Але на сьогодні цієї комунікації ще немає. Тому громадяни, які перехворіли, або мають антитіла, на мою особисту думку як лікаря-епідеміолога, вакцинуватися не повинні”, — сказав він.

Рубан пояснив, що входить у медичний огляд перед вакцинацією.

“Це звичайний медичний огляд людини, вимірювання температури, визначення статусу людини. Вакцинувати потрібно здорову людину без будь-яких ускладнень – інфекційних чи не інфекційних патологій”, — сказав він.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, чи вистачить вакцин на перший етап вакцинації від COVID-19.

Джерело: https://censor.net/ua/news/3246535/ruban_rozpoviv_u_yakyh_vypadkah_kategorychno_ne_mojna_vaktsynuvatysya_proty_covid19

Також Лікар Юрій Солодов на своєму каналі розповів, чи доцільно використовувати вакцину пацієнтам, які вже перехволіри на COVID-19.