ПРИНЦЕСА + ПРИНЦЕСА – Книги закуплені за державні гроші

Автор | 29.01.2021

ПРИНЦЕСА + ПРИНЦЕСА

Десь у листопаді нам почали надходити перші повідомлення про наявність книжки з дивною обкладинкою і назвою “Принцеса+принцса” у дитячих бібліотеках в різних регіонах країни.Ми сподівалися, що:

1) це неправда, такого просто не може бути, цих книжок немає в бібліотеках, а просто хтось купив у книгарні і сфотографував;

2) ці книжки є в бібліотеках, але їх закупила якась неурядова організація і подарувала з пропагандистських міркувань.

Тому 15 грудня я підписав запит від організації “Всі разом!” на доступ до публічної інформації до “Українського інституту книги” і Держкомтелерадіо (вони опікуються бібліотеками).

В січні ми отримали дві відповіді і, як кажуть, не повірили своїм очам…

1. Мінкульт констатував: так, уряд дійсно погодив закупівлю і виділив на це кошти, відбулося це за часів прем’єра Гройсмана і міністра культури Нищука у 2019 році.

2. Своєю чергою “Український інститут книги” надав нам протоколи засідань, де ухвалювалося відповідне рішення.

Отже все так і є: за бюджетні кошти, за кошти батьківських податків, були придбані 1240 екземплярів дитячої книжки, спрямованою на антисімейну лівацьку ідеологічну індоктринацію хлопців і дівчат молодшого шкільного віку.

Всю цю історію ми опублікували 26 січня, і це спричинило реальний інформаційний вибух. Лише на порталі “Всі разом!” матеріал прочитали понад 30 000 людей. Далі десятки сайтів, телеканалів та телеграм каналів розповіли про цю історію – з посиланням на нас чи без посилання. Буквально вся країна сколихнулася цією ганебною історією.Ми вже направили вимогу до Мінкульту вилучити весь наклад з усіх підвідомчих бібліотек. Чекаємо на рішення уряду, повідомимо додатково.

А тим часом видавництво “Рідна мова”, яке надрукувало і підклало цю книжку, опублікувало заяву, мовляв, все ок, так і треба, дітям такі книжки конче потрібні. Тобто все, що відбувається, це не якийсь казус на рівні виконавців, а свідома ідеологічна індоктринація наших дітей за наші ж гроші. Руками “Рідної мови” і уряду часів Гройсмана-Нищука.

Нинішній уряд має терміново виправити ситуацію і вилучити наклад.

Слідкуємо за ситуацією і працюємо…

Руслан Кухарчук- голова руху “Всі Разом”