“Дуже цікава Сага на біржі” – Роман Шеремета

Автор | 30.01.2021

Почалася вона декілька тижнів тому. Великі хедж-фонди зробили «шорт» ставку на знецінення акцій таких компаній як GameStop (мережа магазинів відеоігр).

Що це означає? Вони позичили в брокерів акції цієї компанії, продали їх, роблячи ставку на те, що вони зможуть придбати ці ж акції пізніше за нижчою ціною, віддати брокерам і заробити прибуток.
Але не так швидко, сказала досить велика група меленьких інвесторів, яка називається wallstreetbets на Reddit (вони себе називають «дегенератами» 😊). Вони об’єдналися і координуючи роботу через Reddit та сприяючись на нові торгові платформам, такі як Robinhood і Trade Republic (які сьогодні доступні для будь-яких інвесторів), почали купувати мільйони акцій компанії GameStop. Як результат, попит дуже швидко зріс і акції компанії зросли на 1500%! Для хедж-фондів – це колосальні втрати. Уявіть собі – ви позичили 1 мільярд доларів, а маєте віддати 15 мільярдів.
Але хедж-фонди не здаються. Вони тримається за свої «шротові» позиції (або просто – за своі шорти 😊) і чекають поки ціна на акції впаде. Зрозуміло, що це колись станеться. Компанія GameStop не варта і десятої частини того яка ціна її акцій. Але і «дегенерати» не збираються здаватися і продовжують купувати акції компанії яка переоцінена більше ніж в 10 разів. Це собі така боротьба між Голіафом (хедж-фондами) та Давидом (маленькими інвесторами).
Чим це все закінчиться. Скоро побачимо…